Nesené rosiče
pro sady

Mechanizace pro sady

Nesené rosiče - Lochmann Plantatec


Nesené rosiče od společnosti Lochmann Plantatec jsou vyvíjeny k aplikaci herbicidních přípravků a ostatních pomocných látek.

Nesený Rosič se skládá z polyethylenové nádrže s pomocnou nádrží na čistou vodu k čištění rosiče, nádrže na čistou vodu pro umytí rukou, vyměnitelného filtru, žárově zinkovaného ocelového rámu, 3membránové pumpy, která zaručuje stejnoměrný rozstřik i při nízkých otáčkách.
Obsluhovat lze přímo z místa řidiče traktoru. Zpětný chod se postará o stejnoměrné promíchání postřiku.

Velkou výhodou nesených rosičů Lochmann Plantatec je výsledkem více než 50ti letých zkušeností, s použitím moderních technologií a kvalitních materiálů. Všechny rosiče jsou pod přísnou kontrolou kvality během celé výroby.
Nové nesené rosiče s různými druhy ventilátorů a nově vyvinutými polyethylenovými nádržemi nabízejí nesčetné inovace, přesnou funkčnost, více jistoty a vyšší komfort pro uživatele.

Nesený rosič - jednotlivé komponenty

Axiální ventilátory: 8-mi lopatkový ventilátor s přestavitelným úhlem záběru, určený pro vysoké množství vzduchu při nízké rychlosti vzduchu, nabídne nejvyšší účinnost a nízkou hlučnost. Za ventilátorem je umístěný stator pro rovnoměrnou distribuci množství a rychlosti vzduchu na obě strany. Proto je možné dávkování od 150 l/ha do 2000 l/ha dle velikosti trysek.
Bezporuchové vypouštění vzduchu (postřikovací tryska je namontovaná vně proudu vzduchu) zabraňuje tvoření vertikálního víření vzduchu.

2-stupňové vratné soukolí s volnoběhem ve spojení s vrtulí, umožňuje nejnižší nebo nejvyšší množství vzduchu v ideálním rozsahu otáček traktoru; to znamená optimální, nastavitelné množství vzduchu pro nejrůznější tvary (druhy) pěstovaných rostlin. Zajištěna nejlepší aplikace postřikové jíchy na strom, minimálním úlet a výrazná úspora účinné látky.


Trysky: dvojitá otočná tryska z mosazi s membránovou zátkou proti odkapávání a vyrovnání tlaku systému.

Nádrž: kulatá nádrž byla speciální vyvinuta, aby naplnění a vyprázdnění bylo ekologické a optimální pro uživatele. Kontrolní otvor umístěný na straně zabrání přeplnění nádrže, hladký interiér, optimální svah je vyroben k dokonalejšímu vyprazdňování s minimálním množství postřikové kapaliny. Odtok z nádrže je zajištěn vypouštěcím ventilem na spodní straně nádrže.

Nádrž na čistou vodu: velká integrovaná nádrž pro čištění oběhu a trysek. Obsah 35 l u typů AP/APS2/APS3, 48l- u typů AP/APS4/APS5/APS6.

Nádrž na mytí rukou: je umístěná směrem ven s objemem 15 litrů.

Čerpadlo: přímo hnané vertikální vysokotlaké 3 membránové čerpadlo, které také u nízkého tlaku (1-10 bar) zajišťuje stálý tlak vody. Všechny části, kterými prochází jícha, jsou z kvalitní mosazi (INOX), tím jsou odolné vůči kyselinám.

Filtr: sací filtr s velkou filtrovací plochou, přepínatelný na čištění, normální provoz a čištění filtrů u plných tanků. Na objednávku – proplachovatelný tlakový mikrofiltr.

Míchání: hydraulické.

Osa, rám: Rám z kvalitní oceli s integrovanou hadicí, kompletně pozinkovaný a tím maximálně chráněn proti korozi. Osa je výškově a do stran nastavitelná. Několikavrstvé listová pera zamezují přenesení nárazů na nádrž a zaručují tiché a plynulý provoz na nerovných terénech. Mechanická brzda obsluhovatelná od sedadla řidiče. Silné opěrné kolo umožňuje bezproblémovou stabilitu i plného rosiče.


Nesený rosič - doplňkové vybavení:

  • Dvojité nebo trojité trysky
  • Elektrické ovládání s barometrem nebo bez
  • Počítač v mnoha verzích
  • Usměrňovače vzduchu
  • Nástavby na usměrnění vzduchu

Nesené rosiče je možné dovybavit velkým množstvím doplňků a příslušenství. Rosiče se sestavují zákazníkovi přímo na míru, aby nesený rosič splňoval maximální efektivitu při použití na ošetřovaných kulturách.

Máte zájem o naše služby?
Napište nám nezávaznou poptávku,
pro dotazy volejte na +420 734 837 183.

Nezávazná poptávka